Strona główna 5 Nasze marki

Nasze marki

Siłą Leven Group jest szeroka gama naszych rozwiązań dla profesjonalnych kuchni w zakresach wentylacji oraz gastronomi. Na profesjonalną kuchnię zawsze patrzyliśmy jak na system naczyń połączonych, złożony z szeregu powiązanych ze sobą elementów. Oferujemy kompleksowe rozwiązania nowoczesnego sprzętu wentylacyjnego i gastronomicznego. Urządzenia topowych producentów, razem tworzące wysokospecjalistyczną kuchnię dla profesjonalnej gastronomii. Poznajcie bliżej nasze marki.

Dział Wentylacji

Dział Gastronomii

Okapy kuchenne

Skandynawskie okapy Jeven to produkty cenione zarówno na rynkach rodzimych, jak i w Polsce. Rozwiązania tej marki charakteryzują się wyjątkowo wysoką efektywnością filtracji powietrza, szeroką gamą wariantów funkcjonalnych oraz nowoczesnym, wpadającym w oko designem. Okapy Jeven są wyposażone w unikalne, opatentowane systemy filtrów utrzymujących wysoki stopień separacji tłuszczu niezależnie od ilości powietrza przepływającego przez okap, przy jednoczesnej redukcji zapachów.

Systemy przeciwpożarowe do okapów

Bezpieczne środowisko pracy to podstawa sukcesu w branży gastronomicznej. Amerykańskie systemy przeciwpożarowe Ansul wyznaczają pod tym względem standardy. Stosujemy je w okapach Jeven wyposażonych w filtry tłuszczowe. Jeśli zajdzie taka potrzeba systemy Ansul błyskawicznie ugaszą pożar, natryskując środkiem gaszącym elementy wyposażenia kuchni, w tym filtry okapu oraz wnętrze wlotów powietrza.

Centrale wentylacyjne kuchenne

Efektywna kuchnia to ta, która korzysta ze swoich zasobów. Takich jak odzyskiwane ciepłe powietrze. Dlatego planując projekt kuchennej wentylacji stosujemy specjalistyczne centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne CookAir wyposażone w funkcję jego odzyskiwania. Dopasowujemy się do wszelkich potrzeb – centrale możemy wyposażyć we wszystkie niezbędne funkcje odpowiadające za obróbkę powietrza, w tym kompletny system sterowania, przystosowany do współpracy z okapami Jeven.

Systemy do filtracji sadzy

Wiele wyspecjalizowanych kuchni jest wyposażonych w piec albo grill opalany drewnem lub węglem drzewnym. W takim wypadku system filtracji sadzy staje się wręcz nieodzowny. Urządzenia Smoki Junior i Maxi Grill z naszej oferty spełnią to zadanie. Co więcej, nie tylko filtrują cząsteczki sadzy, ale też służą redukcji zapachów kuchni.

Systemy odciągu miejscowego

Trudno o wydajny system wentylacyjny bez systemu odciągu miejscowego. Urządzenia marki Power Hood cechują się niezwykle wysoką separacją tłuszczu z wywiewanego powietrza. W zależności od potrzeb naszych klientów, mogą zostać wyposażone w jeden z trzech unikalnych typów filtrów tłuszczu, różną liczbę tub wyciągowych o różnej długości.

Nawiewniki JRS / Wywiewniki JRE

Specjalistyczne nawiewniki JRS i wywiewniki JRE służą wentylacji wielkogabarytowych kuchni. Działają niezwykle efektywnie w przestrzeniach gastronomicznych, w których występują wysokie zyski ciepła. Nawiewniki JRS i wywiewniki JRE mogą pracować ze stałym lub zmiennym przepływem powietrza. To rozwiązania odpowiednie dla kantyn, stołówek, dużych kuchni czy kuchni żywienia zbiorowego.

Przepustnice / tłumiki

INNO jest połączeniem przepustnicy regulującej ilość przepływającego powietrza z tłumikiem. To produkt przeznaczony do montażu w okrągłych kanałach spiro. INNO jest wykonany ze specjalnej trudnopalnej, plastycznej pianki poliuretanowej o wykazującej wysokie właściwości tłumiące.
Regulacja ilości przepływu powietrza odbywa przez otwieranie lub zamykanie owalnych otworów przelotowych w przepustnicy.

Urządzenia grzewcze

Mareno to włoski producent urządzeń grzewczych z ponad stuletnią historią innowacji. Leven Group jest ich wyłącznym dystrybutorem na polskim rynku. Obecnie Mareno to członek międzynarodowego koncernu Ali Group. Oferujemy Wam pięć różnych linii grzewczych tej marki, w tym m.in. trzony gazowe i elektryczne, trzony indukcyjne, frytownice, makaroniarki, woki, płyty grillowe do bezpośredniego smażenia.

Urządzenia chłodnicze

Profesjonalna kuchnia nie może istnieć bez urządzeń chłodniczych najwyższej klasy. Znajdziecie je w naszej ofercie dzięki uznanej włoskiej marce Polaris, członku Ali Group. Proponowane rozwiązania to nowoczesne technologie chłodnicze, takie jak szybkoschładzarki szokowe, szafy chłodnicze i mroźnicze, szafy cukierniczo-piekarnicze, szafy do garowania ciasta oraz stoły chłodnicze.

Piece konwekcyjno-parowe

Hobart jest jednym z wiodących i najszybciej rozwijających się producentów urządzeń gastronomicznych na świecie. W naszej ofercie znajdziecie wysokoefektywne piece konwekcyjno-parowe, natryskowe i bojlerowe tego producenta. Wszystkie piece Hobart wyposażono w czytelny system sterowania oraz szeroką gamę akcesoriów umożliwiających indywidualną konfigurację urządzeń.

Pakowarki próżniowe

Pakowarki próżniowe niemieckiej marki Boss Vakuum charakteryzuje najwyższa jakość wykonania. To produkty o znakomitych parametrach technicznych, wykończone z troską o każdy detal i wyposażone w intuicyjne panele sterowania. Pakowarki Boss Vakuum oferujemy w szerokiej gamie modeli stołowych i wolnostojących spełniających surowe wymogi higieniczne.

Inteligentne kotły warzelne

Kotły warzelne Dieta Genier są projektowane i produkowane w zakładzie firmy Dietatec w Helsinkach. Kotły warzelne DIETA są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie i najlepszych na świecie. W naszej ofercie znajdują się dwa typoszeregi kotłów warzelnych Genier Ace oraz Genier GO!.

System obniżający koszty energii elektrycznej

Energooszczędność jest już regułą w nowoczesnej kuchni. Aby stała się codzienną praktyką, potrzebny jest efektywny system zarządzania i obniżenia kosztów energii. Taki jak, projektowany indywidualnie na potrzeby danej realizacji, system KES (Kitchen Energy Saver). Korzystanie z KES pozwala obniżyć koszty energii elektrycznej od 30% do 50%.